biuro projektowe poznań

Indywidualny projekt domu – Poznań q145 cz. 4

Indywidualny projekt domu – Poznań q145 cz. 4

W trzeciej części cyklu,  w którym prezentujemy indywidualny projekt domu Poznań prezentujemy projekt wnętrz nietypowego salonu. Znajduje się on we wspólnej przestrzeni z jadalnią. Strefa jadalniana i wypoczynkowa są delikatnie wydzielone za pomocą schodów i ażurowego regału.

Architekt z biura projektowego Poznań zaprojektował nowoczesne wnętrze, nawiązując do designu z połowy wieku („Mid-century”). W salonie znajduje się kilka perełek polskich projektantów np. stoli pana Janusza Różańskiego oraz lampa Pani Jurek. Kanapy zostały sprowadzone z Hiszpanii. Ich wygodę zapewnia wypełnienie z kaczego puchu.

W indywidualnym projekcie domu wykorzystano naturalne materiały, które nawiązują do tych użytych w architekturze na zewnątrz budynku. Nowoczesny kominek przypomina tradycyjnych kominków, lecz wykonany jest ze spieku kwarcowego. Biuro architektoniczne Poznań Duże przeszklenia gwarantują dobre oświetlenie, a także otwierają wnętrze na ogród usytuowany na tyle działki.

Biuro projektowe Poznań zastosowało kolorowe akcenty, które powtarzają się w całym domu. Turkusowe, bordowe oraz żółte detale wprowadzają dużo ciepła oraz przytulności do indywidualnego projektu domu.

Architekci Poznań oddzielili przestrzeń schodami. Ze względu na wykorzystane materiały, bieg schodów można nazwać grą kontrastów. Jest wykonany z zimnego betonu, równocześnie obłożony jest ciepłym drewnem w sposób dywanowy. Z jednej strony wykorzystana jest zimna szklana balustrada, z drugiej ocieplona jest drewnianym pochwytem. Nowoczesności biegowi schodów dodaje oświetlenie wykonane za pomocą paska LED.

Jeśli podoba Ci się ten indywidualny projekt domu i myślisz o podobnej realizacji, zadzwoń do nas.

Autorem projektu indywidualnego domu jednorodzinnego q145 jest pani architekt z biura architektonicznego Poznań easy project sp. z o.o.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *